Ja i fotografia

 

Witam Was na mojej stronie; najpierw pozwólcie, że się przedstawię, po czym postaram się najzwięźlej jak potrafię wprowadzić Was w tajniki mojej pracy.

sylwia_fotowizjon

Mam na imię Sylwia. Jestem fotografem.
Mój zawód zrodził się z pasji, ponieważ nigdy nie włożyłabym w „sztywną ramę”  czegoś co rozwija i napełnia mnie radością. Nigdy nie potrafiłam oddzielać pracę od życia, jak i pracować w schematycznym układzie. Uważam, że sekretem szczęścia jest realizacja własnych wizji i rozwój w tym kierunku. W fotografii to właśnie mnie fascynuje, że każdy plan zdjęciowy, każdy obiekt, każdy model są inne; wymagają niezwykłej elastyczności, refleksji i sprytu. Wymagają wiedzy, improwizacji
i opanowania. Wciąż pracuję nad tym by pogłębiać te czynniki i dochodzić do perfekcji. Fotografuję od 12 lat i zawsze chciałam to robić.

Moja przygoda z aparatem fotograficznym rozpoczęła się w urokliwym polskim miasteczku, Cieszynie. Miałam przyjemność studiować tam i mieszkać. Nauczyłam się „patrzeć inaczej”, a przynależność do różnych stowarzyszeń fotograficznych nauczyła mnie szacunku dla klasyków i dobrej fotografii. Godzinami pracowałam w ciemni fotograficznej, gdzie pod okiem profesjonalistów zdobywałam doświadczenie i wiedzę. Dziś dzięki temu mogę zaoferować Wam usługi na wysokim poziomie technicznym i artystycznym. Fotografia stała się moim zawodem wykonywanym. Pracowałam dla Centrum Filmowego, podróżując po kraju, wykonując castingi i sesje zdjęciowe wybranym osobom. Uświadomiło mi to fakt, że na każdą osobę trzeba patrzeć indywidualnie, nauczyło cierpliwości oraz znajdowania tej właściwej relacji podczas pracy z modelem.

Myślenie obrazem” to zdolność i pasja, której nie można wyłączyć po zakończonej pracy. Na co dzień w gronie przyjaciół realizujemy projekty fotograficzne i filmowe, które pozwalają na eksperymenty w dziedzinie obrazu; są zatem ciągłą pracą nad kreatywnością i walką z rutyną :)

Moja fotografia najmocniej koncentruje się na portrecie i reportażu, więc na pracy z klientem indywidualnym. Styl pracy natomiast najprościej będzie opisać na przykładzie fotografii ślubnej, ponieważ stanowi ona mocny filar mojej działalności.
Uroczystości ślubne „uwieczniam” od 8 lat. Najpierw dla przyjaciół, później pracowałam dla firm. Gdy nabyłam odpowiednie doświadczenie w tej materii- powstał „Fotowizjon”, czyli autorski projekt i moja własna firma.
Ale do rzeczy…w kwestii pracy…
Nie jestem zwolenniczką żmudnego ustawiania modeli, wykonywania zdjęć zaaranżowanych, sztucznych i pozowanych. W czasie reportażu działam dyskretnie, by nie zburzyć nastroju panującej chwili. Fotografuję bazując głównie na świetle zastanym, dzięki temu nie „bombardują” Was ciągłe błyski flesza, a na fotografiach dominują naturalne, żywe kolory. Lamp błyskowych używam w uzasadnionych warunkach.
Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i z dużym zaangażowaniem. W czasie sesji plenerowych staram się uchwycić uczucie
i spontaniczność; jestem wówczas w pełni elastyczna i otwarta na Wasze pomysły. Moim zadaniem jest oddanie Waszego szczęścia, bliskości, uczucia; a do tego celu każde miejsce jest odpowiednim tłem i każda sceneria ma swój urok. Czy będzie to wspinaczka górskim szlakiem, czy radosna kąpiel w fontannie, czy romantyczna przechadzka wśród kwitnących łąk; możecie być pewni, że dołożę wszelkich starań byście otrzymali zdjęcia na najwyższym poziomie wykonania. Wszystkie zdjęcia które otrzymacie podlegają dokładnej obróbce graficznej. Po skończonej pracy spędzam długie godziny w tzw. cyfrowej ciemni, by retuszować i udoskonalać wykonane zdjęcia, by były niepowtarzalne i zarazem nie utraciły swego naturalnego uroku.

 

Pracuję na profesjonalnym systemie Canona. Używam pełnoklatkowych korpusów oraz zestawu odpowiednich obiektywów klasy L, lamp błyskowych, blend oraz innych niezbędnych akcesoriów. Zawsze mam przy sobie zapasowy aparat.
Posiadam zezwolenie kurii na wykonywanie fotografii w miejscach sakralnych na terenie całego kraju.