Zamknij

Fotowizjon – Sylwia Wykręt-Saczka

Fotowizjon – Sylwia Wykręt-Saczka

Większość par, z którymi mam przyjemność pracować, marzy by ich sesja plenerowa odbyła się ciepły, bezwietrzny i słoneczny dzień. Nie ukrywam, że i ja lubię ciepełko 🙂 Wygodniej się pracuje gdy można odsłonić ramiona, położyć się na zielonej trawce (lub czymkolwiek ją przypominającym) i poświęcić więcej czasu na konkretne ujęcia. Pamiętajmy, że fotografia ślubna musi być wyjątkowa czy to pod kątem oryginalności pomysłu, relacji modeli czy też szczególnego dla nich miejsca. Dla Michasi i Piotra taką wyjątkowość stanowiła pora roku- zima, razem z całą swą charakterystyczną otoczką. Jak dziś pamiętam jej rozmarzone słowa: „Ja, to zawsze chciałam wyjść za mąż w śnieżna, mroźną zimę. By mróz otulał nasze policzki a pod nogami głośno skrzypiał śnieg”. Pomyślałam- fantastycznie- światło zimą jest niesamowite, i te kolory- zimny, intensywny błękit i  kontrastowa miękka biel. Jak do tego jeszcze poprószy to już w ogóle będzie „mega bajer”. Fotografie ślubne zimą- to jest to! W pewnym sensie zaryzykuję stwierdzenie, że są elitarne- bo dla wytrzymałych.
Omówiliśmy możliwe do zrealizowania pomysły, wybraliśmy kilka interesujących scenerii i oczekiwaliśmy srogiej, mroźnej zimy.
Jak to jednak w życiu bywa i jak powiadają mądrzejsi „Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedź mu  o swoich planach”. Tak też się stało w tym przypadku. Jak wiemy, zima była wiosenna, dominowały wysoko plusowe temperatury a śladowe ilości śniegu ukryto wysoko w górach. Co zatem robić? Oczywiście plan awaryjny pojawił się szybko, daleko mu jednak było do naszych wcześniejszych ustaleń.
W rezultacie akcja pod tytułem „plener ślubny” odbyła się szybko. Młodzi pojechali na narty w rejony Zakopanego. We wtorek wysłali do mnie wiadomość MMS z Kasprowego, po którym zapadła decyzja że łapiemy chwilę. Szybka organizacja strojów scenicznych i w środę skoro świt ruszyłam w tatry. Znaleźliśmy tam ukrytą zimę i śnieg, a młodym przytulonym gołąbkom wcale nie było chłodno 🙂 Ogrzała ich miłość.

Czy warto_4
Czy warto_2Czy warto_5Czy warto_6Czy warto_7Czy warto_3Czy warto+9
Czy warto+10

Czy zatem warto spełniać marzenia? Jakie jest Wasze zdanie?
Według mnie- tak.

 

Napisz komentarz

Your name
Your email address
Website URL
Komentarz