Zamknij

Fotowizjon

Fotowizjon

Dzisiaj będzie pół żartem, pół serio- temat – sesja ślubna :)

Fotografię ślubną definiuje się jako subtelną, raczej stonowaną; mającą ukazywać uczucie łączące dwoje ludzi. Zwykle przyjmuje się romantyczną scenerię, co często najlepiej oddaje jej charakter. Nie należy jednak pakować wszystkich „do jednego worka”- bierzmy pod uwagę temperament modeli.
Wszyscy zakochani mają w sobie coś niesamowitego, dlatego sama praca z nimi jest niesamowita. Nie są oni zawodowymi modelami, nie wiedzą na ogół czego oczekują i jaki efekt finalny tej ślubnej sesji będą do końca życia pokazywać swoim dzieciom.
Powierzą to Tobie i Ty nie możesz ich zawieść.

Istotą pleneru jest spontaniczność- nigdy w pełni nie zaplanujesz takiej sesji, nigdy nie wiesz co się wydarzy. Czasem ułamek sekundy, promień światła zmienia cały zamysł i klimat zdjęcia.

1_jak 2_jak 3_jak

Najgorsze co możesz zrobić to zagrać „schematem a’la studio”:b ” Zapraszam pod drzewko, Pan całuje Panią, a Pani patrzy w niebo” :b Nie wkładamy ludzi w schematy, ponieważ każdy ma inną symetryczność, inne atuty, które Ty musisz z niego wydobyć. Musisz dobrze spojrzeć, dobrze wyczuć, dobrze ustrzelić :)

4_jak
5_jak 6_jak 7_jak 8_jak 9_jak

Ania i Sławek- bohaterzy dzisiejszych fotek, nie planowali oczywiście mokrej podróży do domu, nie mieli zapasowej odzieży. Zaczęliśmy w spokojnym, stonowanym stylu; ale ten błysk który tlił się w ich oczach- musiał eksplodować.

10_jak

Zatem w odpowiedzi na nagłówek- można posłużyć się winem, a czasem wystarczy spytać- ” To może zanurzycie stópki w jeziorku? ”
Jest w tym jakaś magia.

Napisz komentarz

 • avatar image
  katalog
  30 sierpnia 2013

  Bardzo ciekawa stronka i mega dużo fajnych rzeczy.
  Serdecznie gratuluję i pozdrawiam autorów.

 • avatar image
  Sylwia Wykręt-Saczka
  30 sierpnia 2013

  Autorzy również pozdrawiają 😉

 • avatar image
  Serwer CSS
  19 czerwca 2014

  Bardzo dobrze zrobiona stronka. Powodzenia! 🙂

 • avatar image
  AlaWiduch
  24 lipca 2014

  Sylwiu, jestem pod ogromnym wrażeniem. Zdjęcia piękne, delikatne, subtelne a z pazurkiem zarazem. Życzę więcej takich sesji 🙂

Your name
Your email address
Website URL
Komentarz