Zamknij

Fotowizjon

Fotowizjon
młodzi ludzie całują się, znadują się w swoim drewnianym domu

Dzisiaj będzie domowa sesja brzuszkowa Kasi i Pawła.

Miejscem wykonania zdjęć był dom i ogród naszych zakochanych, czyli miejsce im bardzo bliskie, w którym pragną przeżyć najpiękniejsze momenty swojego rodzinnego życia.
Miejsce, w którym będą doświadczać codziennych trudów, małych i wielkich przyjemności 🙂 Początkowo będą to zapewne doświadczenia związane z opieką nad małymi dziećmi: poranne pobudki na karmienia i wieczorne tulenie do snu. W czasie późniejszym zaczną się się w tym miejscu wspólne posiłki, radość i troski codzienności; będzie wspólne dekorowanie choinki, rodzinne wypieki, ale także dziecięce bijatyki i łobuzowanie, krzyki i czasami łzy. Będzie także czytanie bajek i łaskotki przy gorącym kominku w chłodne zimowe wieczory 😀
Tak… dom z całą pewnością jest tym właśnie miejscem, w którym buduje się historia naszej rodziny. Jest nasycony właśnie naszym zapachem, naszą codziennością. Jest udekorowany pamiątkami, które mają dla nas szczególne znaczenie. Dla nas samych- nasz dom, taki właśnie swojski i nieidealny- zawsze- jest pałacem. Czy zatem istnieje lepsze, bardziej autentyczne miejsce na rodzinną sesję zdjęciową?? Zapewne gusty są różne, ale ja w tym wpisie postaram się zwrócić Waszą uwagę na sesje zdjęciową w stylu –LIFESTYLE 😉

Fotografia rodzinna- wartości, bliskość i budowanie wspólnej historii.

Wydarzenia ostatnich tygodni, których obecnie doświadczamy, przypomniały nam o wartościach o których bardzo często zdarza nam się zapominać.
Dzień dzisiejszy jest czasem trudnym, czasem niepewnym i bez wątpienia niebezpiecznym. Dzisiaj na świecie mamy stan epidemii i na co dzień większość osób pozostaje w domach. Jest to niełatwe, ale uczy postrzegania codzienności w innym kontekście. Uczy nas byśmy zatrzymali się w wiecznej pogoni za wartościami, które są ulotne- i zaczęli dostrzegać te najważniejsze. Te ponadczasowe. Byśmy spędzili ten czas z rodziną bardzo, bardzo blisko.
Refleksja nad tym tematem, nad naszym współczesnym problemem, zainspirowała mnie by przygotować dla Was właśnie na dziś sesję ciążową wykonaną u klienta w domu. Ponieważ najczęściej właśnie od sesji brzuszkowej, zaczyna się tworzenie, wspólnego rodzinnego albumu pełnego pięknych, ulotnych i niepowtarzalnych chwil.

Co oznacza termin sesja zdjęciowa lifestyle?

Najbliższą moim zdaniem definicją jest ta która wynika właśnie z nazwy- sesja zdjęciowa lifestyle- jest- sesją inspirowaną życiem. Jest sesją naturalną, pokazującą Was takimi jesteście naprawdę. Jest sesją pokazującą Wasze rodzinne relacje.
Skupia się na obserwowaniu Waszych wspólnych zabaw i czułości, z towarzyszącymi im emocjami, które tylko w naturalnym dla
Was otoczeniu mogę sfotografować w sposób bardzo autentyczny.

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście mojej galerii FOTOGRAFII RODZINNEJ, to gorąco zapraszam do obejrzenia jej klikając w poniższe hasło:
Fotografia rodzinna

Czym różni się rodzinna sesja zdjęciowa lifestyle od sesji w studio fotograficznym?

Studio jest dla fotografa miejscem wygodnym, ponieważ w pełni decyduje on tutaj o oświetleniu i może umówić klienta na konkretną godzinę. Jednak moim zdaniem nie jest to miejsce na sesję rodzinną.
Sesjami które czasem wykonuję w studiu, są prywatne sesje portretowe lub sesje biznesowe, które wymagają
określonych warunków i charakteryzują się inną estetyką.
Świadomie wolę fotografować rodziny w plenerze lub w ich domach. Dlaczego?

Wynika to w dużej mierze z moich fotograficznych doświadczeń. Zanim zaczęłam pracować dla siebie, wykonywałam zdjęcia dla Centrum Filmowego z Łodzi. Fotografowałam setki, przeróżnych osób, a najczęściej dzieci. Uwielbiałam swoją pracę, ponieważ lubię fotografować ludzi; jednak dziś widzę ogromną różnicę pomiędzy tamtymi pozowanymi sesjami fotograficznymi, a dzisiejszą, naturalną fotografią lifestyle.
Ponieważ widzę jak autentycznie i naturalnie dzieci, jak i dorośli potrafią zachowywać się przed obiektywem gdy są w plenerze, bądź w swoim domu.
Ponieważ chcę dla Was wykonać fotografie, które po latach wywołają realne wzruszenia.
Fotografując Was –chcę złapać autentyczne momenty i Wasze reakcje na nie.
Ponieważ uważam, że studyjna poza może być powtórzona (nawet setki razy), a ta autentyczna, „ubrana” w odpowiednią emocję chwila- już nie.
To ta naturalność czyni fotografię rodzinną, noworodkową czy ciążową lifestyle – tak wyjątkową.

Zapraszam do obejrzenia małego fragmentu rodzinnego dnia Kasi i Pawła. W programie słoneczny ogródek, spacer, leniuchowanie i przytulanie… z elementami portretu 😉

 portret młodej kobiety z brzuszkiem w ogrodzie Chłopak przytula się do swojej dziewczyny młodzi zakochani uśmiechają się do siebie oczekujące dziecka rodzice dają sobie buziaka portret zakochanych w ogrodzie sesja brzuszkowa odbywa się jesienia w pięknym ogrodzie zakochani spacerują trzymając się za ręce zakochani trzymają się za ręce czarny kotek przeciąga się na łóżku para uśmiecha się do obiektywu siedząc na kanapie kobieta w ciąży uśmiecha się do obiektywu chłopak zaczepia swoją dziewczynę, oboje przytulają się i śmieją kobieta patrzy na brzuszek, czule go dotyka, jest w swoim drewnianym domu para siedzi przutulona na drewnianej podłodze kobieta dotyka swojego brzuszka, jest zamyślona para znajduje się w swojej sypialni, kobieta siedzi na łożku, mężczyzna stoi obok para przyszłych rodziców całuje się siedząc na łóżku młodzi rodzice leżą na łóżku, mążczyzna przytula się do brzuszka kobiety


Czy wnętrze domu musi być specjalnie przygotowane do wykonania rodzinnej sesji zdjęciowej?

Absolutnie nie. Idziemy w naturalność. Warto by panował względny porządek, czyli by rzeczy niepotrzebne były zgrabnie pochowane do półek, a to co chcemy pokazać by było wyróżnione.

Możemy wykonać sesję zupełnie swobodną, bądź ustalimy odpowiednią i pasującą do Was stylizację.
Oczywiście wielkość domu również nie będzie miała znaczenia, ponieważ najważniejsi podczas sesji zdjęciowej- jesteście Wy i Wasze relacje. Miejsce będzie jedynie tłem, chyba, że zdecydujemy inaczej.
Jeżeli mieszkacie z rodzicami, to oczywiście ich
również możemy zaprosić do sesji zdjęciowej lifestyle. Dziadki i babcie w relacji w wnukami potrafią stworzyć cudowne, autentyczne relacje. Jako pełnoprawnych członków rodziny uważamy również Wasze ukochane zwierzaki i rybki 😉


Co można robić podczas sesji lifestyle, by zdjęcia były wyjątkowe?

Wiele, wiele, wiele … różnych i ciekawych rzeczy.
Jestem żoną i matką, więc dobrze wiem, że w domu coś „się dzieje”
zawsze :D
Mogą być gry planszowe, czytanie, wspólna zabawa, a nawet gonitwa (dotyczy ogrodu :)), lepienie pierogów czy nawet rzucanie poduszkami.

 

Pozwólcie się ponieść fantazji-  zbudujemy Wasz kawałek historii 🙂

 

Napisz komentarz

Your name
Your email address
Website URL
Komentarz