Zamknij

Fotowizjon – Sylwia Wykręt-Saczka

Fotowizjon – Sylwia Wykręt-Saczka

Dzisiejszy wpis będzie wyróżniał się nieco odmiennym od poprzednich stylem.
Będzie mniej formalny, całkowicie naturalny, spontaniczny i zupełnie niereżyserowany 🙂
Dzisiejszym tematem jest- fotografia rodzinna, a motywem przewodnim- spacer 🙂

Plenerową sesją rodzinną nazywam beztroską, wesołą, niczym nie skrępowaną zabawę w rodzinnym gronie.
W końcu kto z nas nie posiada w rodzinnym albumie fotografii, które poruszają nasze serca i zatrzymują czas…
Fotografie przenoszą nas w świat wzruszeń i przypominają nam relacje, które wiążą nas niewidzialną wstęgą miłości i wywierają wpływ na całe dorosłe życie.

Zróbmy krótki, pamięciowy eksperyment.
Otwórz stary album, obejrzyj go i odpowiedź sam sobie- na której fotografii zatrzymałeś wzrok?, a może pojawił się uśmiech? 😀
Czy było to zdjęcie do którego dzielnie pozowałeś/pozowałaś w wyprasowanej białej koszuli i nieskazitelnej fryzurze, czy takie na którym z poobijanym kolanem, ubrudzony z ciastek, przytulałeś się do mamy???
Jeśli Twój uśmiech pojawił się przy drugim zdjęciu, oznacza to- że jesteś gotowy na spontaniczną, rodzinną sesję w plenerze.

Oczywiście nie chcę tutaj ujmować wartości sesjom stylizowanym (pozowanym), tylko zwrócić uwagę na niepowtarzalność i magię tych drugich.

Moja propozycja na fotografię rodzinną!!!

Jest pięknie, wiosna wystrzeliła w przestworza milionem barw i zapachów. Widzicie to i czujecie. Nadszedł sezon na fotografowanie 😀
To czas kiedy jesteśmy bardziej energiczni, muśnięci słońcem i zrelaksowani. Kiedy zachwyca nas przyroda i przestrzeń. Moją propozycją na ten czas jest- spontaniczna sesja rodzinna w plenerze. Do mnie osobiście ta forma trafia najmocniej, więc w taki sposób chcę Was fotografować.

Czy sesja spontaniczna oznacza chaos ?

Zdecydowanie NIE.
Każda usługa fotograficzna MUSI charakteryzować się solidną jakością i zgodnością z uznawanym kanonem. Dlatego pewne wytyczne musimy ustalić wcześniej. Będzie to określenie ogólnego charakteru sesji, Wasza rodzinna stylizacja (tutaj oczywiście z dużą dozą humoru i luzu) oraz oczywiście miejsce gdzie będzie odbywało się owo szczęśliwe szaleństwo. I tutaj, jak i w przypadku każdej innej sesji mamy bardzo bogaty wachlarz możliwości tj.: łąki, lasy, jeziora, a także wspaniałe góry.
Doskonałym pomysłem jest również sesja miejska, w zabytkowych kamieniczkach lub na kolorowym placu zabaw. Wszyscy jesteśmy różni, lubimy rozmaite rzeczy i dobrze czujemy się miejscach, które do nas pasują.
Reasumując zatem- styl sesji jest zazwyczaj swobodny , ponieważ chcemy pokazać na niej NATURALNOŚĆ, RADOŚĆ i przede wszystkim Wasze RELACJE. Chcemy Was pokazać takich- jakimi po prostu jesteście 🙂

Bardzo dziękuję moim wspaniałym Modelom za podzielenie się swoim szczęściem na moim blogu.
Serdecznie Was pozdrawiam 🙂

Napisz komentarz

Your name
Your email address
Website URL
Komentarz